Річний звіт про діяльність закладу.

                                    ЗВІТ                                             

               про навчально – виховну роботу

  по Тиврівському дошкільному навчальному  закладу

                     за 2016 – 2017 навчальний рік

          Робота педагогічного колективу Тиврівськогодошкільного навчального закладу  у 2016-2017 н.р. базувалася на  основних положеннях  Закону України «Про дошкільну освіту», Положенні «Про дошкільний навчальний заклад», оновленому Базовому компоненту та Програми виховання і навчання від двох до семи «Дитина», методичними  рекомендаціями  щодо організації навчально – виховного процесу  в навчальному році, нормативними документами та розпорядженнями головного департаменту освіти та науки  Вінницької  облдержадміністрації та відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації, Законом про дошкільну освіту, власним статутом, як юридичної особи.  У 2016-2017 навчальному році  вся діяльність колективу дитячого садка була спрямована на зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення рівня навчально-виховної роботи шляхом впровадження нових технологій, методів та прийомів, збільшення  контингенту дітей, сто відсоткове охоплення дошкільною освітою п’ятирічок та дотримання законодавчих норм у всіх сферах діяльності закладу. Основними завданнями педколективу для підвищення ефективності навчально-виховної роботи були:

  • Формування здорового способу життя дітей дошкільного віку.
  • Виховання патріотичної гідності у дітей дошкільного віку
  • Формування  в дошкільнят логічного мислення освітніми та образотворчими засобами.
  • Удосконалення процесу пізнання  національних традицій свого краю засобами народознавчого матеріалу. 

    У 2016-2017 н. р. для підвищення ефективності навчально-виховної роботи з дітьми педагогічний колектив ставив перед собою завдання, які тісно пов’язані  з попередніми, але , разом з тим, сприяли більш глибокому підходу до виховання у дітей патріотичних знань, удосконаленню мовленнєвого самовираження та покращенню здоров’я дітей.  Це такі завдання як:

1.Розвивати нетрадиційні методи фізкультурно-оздоровчої роботи для поліпшення здоров’я дітей.

2.Використовувати орієнтовану модель освіти для формування у дітей мовленнєвого самовираження засобами трудового виховання та музичного виховання.

3 Формувати в дітей знання патріотичної тематики засобами народознавчого матеріалу.

Загальна характеристика.

    Дошкільний навчальний заклад  «Мальва»  розташований за адресою: вул Паркова 3, смт. Тиврів, Вінницької обл. Головний корпус дитячого садка здано в експлуатацію в 1974 році. У приміщенні розміщено 5 груп, харчоблок, спортивний зал, музичний зал,  адміністративні кабінети, а в пристосованому  приміщенні №2 знаходиться  група раннього віку з1року до 3-х. За діючими нормами дошкільний навчальний заклад розрахований на 115 місць. На даний період по Тиврівському ДНЗ налічується 160 дітей. Площа земельної ділянки що прилягає до дитячого садка становить1,8 га. ДНЗ перебуває у комунальній власності селищної ради, працює за 10,5 годинним режимом роботи при 5-ти денному робочому тижні. Технічний стан будівель задовільний. Дитячий садок має окремо ігрові і спальні кімнати, роздягальні, убиральні. Опалення центральне, від центральної котельні «Вінницятеплокомуненерго», температурний режим та освітлення відповідає нормам.

    Харчоблок ДНЗ відповідає санітарно-технічним вимогам. Кухня знаходиться  в окремому корпусі, газифікована.  На кухні є в достатній кількості посуд різного призначення та електрообладнання, що забезпечують сучасний підхід до приготування їжі.

   На час складання звіту в дошкільному закладі працює шість вікових груп, де навчаються і виховуються 160 дітей, це складає 75% охоплення всіх дітей  в смт. Тиврів  віком від ноля  до шести років (321 осіб). Діти старшого віку охоплені 100%.

Ведення обліку дітей.

    Документація по обліку дітей дошкільного навчального закладу відповідає вимогам Закону України «Про дошкільну освіту». Методистом дошкільного навчального закладу та старшою медичною сестрою регулярно ведеться облік дітей від 0 до 6 років по населеному пункті смт. Тиврів. Впорядковані списки дітей по роках народження, з урахуванням навчального року, вони постійно поновлюються, змінюються, вдосконалюються. Списки дітей узгоджуються з адміністрацією ЗОШ, селищною радою, поліклінікою,  та в разі потреби корегуються. Списки дітей затверджуються та погоджуються селищним головою та завідувачем ДНЗ і здаються в відділ освіти Тиврівської райдержадміністрації. Також ДНЗ співпрацює з дитячою консультацією Тиврівської районної лікарні та складає списки на основі їхніх даних про народжуваність дітей в смт. Тиврів.

   Особлива увага надається охопленню дошкільною освітою дітей п’яти -  шестирічного віку. В 2016-2017 н.р. кількість таких дітей складала 44 особи.

Кадрове  забезпечення.

   Дошкільний навчальний заклад працює за 10,5 годинним режимом роботи при 5-ти денному робочому тижні. ДНЗ повністю укомплектований педагогічними кадрами дані подаються в відділ освіти по такій таблиці станом на 1.09.2017 рік:

п/п

П.І.П

Посада

стаж

на

01.09.16р

Кур-си

Атестація

Осві-та

Навч.заклад

Результати

атестації

 

1

Єригіна С.М.

завідуюча

39

2013

2014

вища

Рівненський п.інститут

вища-

 

2

Човганюк В.І.

методист

33

2013

2014

вища

Переяслав - Хмельницький

Вища катег, вих.методист

 

3

Казмірчук І.В..

Практичний психолог

   9

2013-

2014

вища

Вінницький пед.уніврситет

2 категорія-

4

Матейчук О.С.

Муз.керів-ник

12

2014

2015

вища

Вінницький пед. університет

2категорія

 

5

Лебідь А.І.

вихователь

43

2015

2016

Сер.спец.

Немирівське  пед..учил.

Відп.займ. посаді

 

6

Маренюк А.А..

Інструктор з  фіз.вих.

8

-

2017

вища

Вінницький пед..універ.

1кат.

 

7

Ткачук Н.Л.

вихователь

     41

2014

2015

сер.спец.

Немирівське пед.. училище

Відп.займ. посаді

 

8

Шевчук Г.В.

вихователь

    34

2015

2016

Сер.спец.

Вінницьке пед..училище.

Відп. займ.посаді.

 

9

Войтенко Л.С..

вихователь

40

2013

2014

с/спец

Вінницьке п/у

Відпов.займ.пос.

 

10

 Берегова М.П.

вихователь

33

2015

2016

с/спец.

Вінницьке п/у

Відп.з.пос.

 

11

Гавриш Л.А.

вихователь

25

2011

2017

с/спец

Вінницьке п/у

Відпов.займ.пос.

 

12

Кирилюк Т.О.

вихователь

10

 

2015

вища

Вінницьке .п/у

Інститут Україна

1

 кат..

 

13

Франко Т.Д.

вихователь

9

-

2017

 

Хмельн.пед.академія

1кат..

 

14

 Чемес Л.Ф .

вихователь

28

2013

2014

вища

Рівненський пед.інстит.

1 категорія

 

15

Гончарук Людмила Андріївна

Старша медична сестра

44

2016

2016

Середня спец.

 Бершадське мед.уч.

Вища категорія

 

16.

Колодій Людмила Андріївна

Вчитель - логопед

1

-

-

вища

Камянець Подільський пед університет

спеціаліст

 

                             

    Педагогічні працівники згідно чіткого контролю та перспективногоплану атестації та курсової підготовки проходять курсову перепідготовку при Вінницькому комунальному закладі ВАНО  та атестацію при дошкільному навчальному закладі та в відділі освіти Тиврівської райдержадміністрації.   Робота адміністрації щодо забезпечення закладу педагогічними працівниками проводиться відповідно до положень Закону України «Про освіту», наказу Міністерства освіти і науки України №395 «Про роботу з педагогічними кадрами у навчальних закладах».

Матеріально-технічне забезпечення.

      Адміністрацією дошкільного закладу здійснюються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази. Групи повністю обладнані меблями: індивідуальними столиками для  навчальної роботи, стільчиками, шафами для методичних посібників та посуду,   декоративними поличками, ігровим обладнанням, шафами та лавками для роздягання.

  Для кожної  групи було також закуплено посуд: тарілки, ложки, виделки, каструлі, чашки, сушки для посуду та постільну білизну. Для ігрових куточків придбано  килими та килимові доріжки в спальні та ігрові кімнати.

   Харчоблок окремо стоячий відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. На кухні є в достатній кількості посуд різного призначення, електроприлади: 2 газові плити, витяжка, електровентилятор, 2 електром'ясорубки, 1 холодильник, 1 водонагрівач. Пральна кімната обладнана  всім необхідним обладнанням, сучасною пральною машиною, постійно були в достатній кількості миючі та пральні засоби.

   Кожна вікова група дошкільного закладу має окремий ігровий майданчик, обладнаний   ігровими спорудами, для фізичного розвитку дітей та для ігрової діяльності. Основні входи  в головне приміщення вимощено тротуарною плиткою, вздовж доріжок розбиті клумби, споруджено альпійські гірки.  З ранньої весни до пізньої осені територія прикрашена різнобарвними квітами.   До початку навчального року було оновлено дизайн подвір’я, завезено пісок у пісочницях, який постійно поновлюється. Для облаштування та прибирання території дитячого садка та прилягаючої до дитячого садка території силами колективу регулярно проводяться генеральні санітарні години та день (четвер). За рішенням селищної ради в вересні місяці було розпочато та частково реконструйовано паркан території ДНЗ (200метрів)132000грн., 3 фіртки, ворота,  та ігрове обладнання (гірки, гойдалки,комплекс «Фортеця», пісочниці, бесідки) – 110000грн.. перекрито дах головного корпусу №4 – 400000грн., придбано матраси дитячі на ліжка -24.000грн., закуплено та встановлено бойлери в кожну вікову групу 21000грн., а також сантехніка у вбиральні кімнати 26590грн., плитка для стін в туалетні кімнати 9870грн., жаровочна шафа на харчоблок 12000грн, газову плиту на харчоблок 7000 гривень.Проведено частковий ремонт каналізаційних труб і  теплопостачання.  Реконструкцію паркану проведено  ще на 200м. -29500 грн. і встановлено ще одні ворота і фіртка  10000 грн.

Медичне обслуговування та харчування дітей у закладі.

   Завідувач  та  медична сестра, методисти та вихователі контролюють дотримання повітряно-крапельного режиму приміщень, норм освітлення.  Групова ізоляція дітей дотримується.  Вологе    прибирання проводиться щоденно, щоп’ятниці проводиться генеральне прибирання із застосуванням  дизрозчинів відповідно до санітарних вимог. Постільна білизна переться і прасується у пристосованій пральні із застосуванням автоматичних машин та замінюються відповідно до графіку заміни постільної білизни який контролює кастелянка Скопко Г.Ю.

   Медична сестра Гончарук Людмила Андріївна має річний та місячні плани роботи. Складає двотижневе перспективне меню на осінньо- зимовий та весняно- літній період, та затверджує головним лікарем рай СЕС.Окремо складається план роботи на оздоровчий період. Медичні заходи  включені в загальний план   роботи ДНЗ. Велика увага приділена обстеженню, яке проводиться щорічно згідно  графіку дитячої консультації , оздоровленню дітей, фізичному вихованню, вихованню культурно-гігієнічних навиків, санітарно-освітній роботі з батьками. Медична сестра проводить антропометричні виміри, згідно графіку проводить огляд   дітей на педикульоз, а огляд усіх дітей проводять вихователі всіх вікових груп. Ведеться чіткий облік захворюваності дітей по групах та по закладу. Спільно із поліклінікою лікарні проводиться робота з батьками, діти яких стоять на обліку, проводяться додаткові обстеження спеціалістами, амбулаторне лікування. В дошкільному закладі є журнал профілактичних щеплень, ведеться журнал обліку  інфекційних захворювань, журнал  санітарно-освітньої роботи, журнал огляду працівників харчоблоку.

   Харчоблок розміщений в окремому приміщенні. Є склад  для зберігання сипучих продуктів.    Для зберігання продуктів що швидко псуються, є три побутових холодильники та дві морозильні камери.  Продукти харчування доставляє підприємець Гончарук Р.М., з сертифікатами якості продуктів харчування. Молоко постачають фізичні особи в яких є санітарні книги про здоров’я , які мають ветеринарні довідки та результати лабораторних обстежень якості молока, в яких паспортизовані  корови, завдяки цьому харчування дітей повноцінне і збалансоване. Ми дотримуватися норм видачі продуктів харчування на одну дитину. Харчування дітей 3-х разове. Аналіз харчування один раз на квартал направляється в районний відділ освіти, та райСЕС. В дитячому садку наявне меню-вивіска на кожній віковій групі (про денне меню); видача їжі здійснюється відповідно до графіку на кожну групу, згідно віку дітей. Завідуючою здійснюється систематичний контроль за дотриманням посадових обов’язків відповідальними особами:  поварі , помічники вихователів, завгосп, медсестра, вихователі.

    За регулярністю проходження медичних оглядів контроль здійснює медсестра. У дитячому садку дотримується питний режим, організація якого контролюється медичною сестрою. У кожній групі є спеціально відведений чайник де зберігається перекип’ячена, охолоджена, відстояна вода. Діти відчуваючи спрагу використовують чисту чашку, яку після пиття кладуть на піднос для використаного посуду.

    У дитячому садку  немає дітей, які потребують спеціального дієтичного харчування, але разом з тим вся їжа, яку вживають діти, не шкідлива для дитячого організму. Технологія приготування страв відповідає Інструкції  з організації харчування дітей у днз. Харчування дітей пільгових категорій (потерпілі від Чорнобильської катастрофи, 0дитина), 8 дітей учасників АТО, 6 дітей малозабезпечених сімей, та 12 дітей -  50% оплата з багатодітних сімей здійснюється за рахунок державних коштів на загальній основі з урахуванням додаткових коштів.

    Велика увага у навчально-виховному процесі приділяється вихованню культурно-гігієнічних навичок. Для цього організовується чергування  дітей,  яке виявляється у посильній допомозі помічнику вихователя при сервіруванні столу. Для прийняття їжі дітьми стіл сервірується повним набором страв. Діти сідають за сервірований стіл, під час прийому їжі вихователі слідкують за культурою поведінки дітей, виховують  акуратність, навчають правильно користуватися столовими приборами, заохочує до споживання їжі, учать користуватися серветкою. Для виховання культурно-гігієнічних навичок вихователь і помічник вихователя узгоджують свою роботу і використовують для цього бесіди, ігрові методи, особистий приклад, художнє слово. Методистом розроблено цикл занять для формування культурно-гігієнічних навичок. Прикладом такого заняття може бути заняття на тему „Обережно мікроби”, «Правила поведінки за столом».